Sahte Kupon Nasıl Anlaşılır? detaylı araştırma

Son yıllarda insanların sahte kuponlar yüzünden çok fazla mağduriyet yaşadığını görüyoruz. Sosyal medya ağlarlında, internet sitelerinde ve forum sitelerinde satışı yapılan bu tarz kuponlar birçok kişiyi mağdur etmekle kalmıyor aynı zamanda aileleri arasında da sorun çıkarıyor. Sahte kuponları anlamak isteyen kişilerin ilk olarak bu kuponların paylaşılmış oldukları hesaplara dikkat etmesi gerekir. Sosyal medya üzerinden paylaşılan kuponların büyük bir bölümünün sahte olduğu ortaya çıkmıştır. Özellikle kuponların altlarında yer alan yorumlara dikkat ettiğiniz zaman birçok kişinin bu konuda uyarı yorumları yazdıklarını görebilirsiniz. Bunun yanı sıra sahte kupon satışı yapan hesaplarda yer alan takipçilerin büyük bir bölümü de sahte takipçilerdir. Bu yüzden hesapların takipçilerini kontrol ettiğiniz zaman sahte olduğunu anlayabilirsiniz. Hesaplar güven kazanma adına sahte takipçi satın alma işlemi yapmaktadır.

İnternette paylaşılan sahte kuponların bir diğer özelliği ise photoshop kullanılarak tasarlanmış olmasıdır. Bu hesaplar genellikle önceden kazandıkları kuponları paylaşıyorlar. Fakat bu kuponların neredeyse hepsi photoshop kullanılarak hazırlanmış olan kuponlardır ve normalde oynanmamıştır. İnsanlar burada kazanç değişimi yaparak yüksek miktarlarda kazanç elde ettiklerini iddia ediyor ve bu şekilde kupon satıyor. Aynı zamanda kupon satan hesaplar sizden ilk olarak ücret göndermenizi talep ettiği zaman bu ücreti göndermemelisiniz. Bu şekilde dolandırılan ve sonrasında gönderdiği ücreti geri alamayan birçok kişi bulunmaktadır. Siz de bu şekilde bir mağduriyet yaşamak istemiyorsanız internet üzerinden para vererek kupon almamaya özen göstermeniz gerekmektedir.

Paylaşılan kuponların sahte olduğunu anlamanızın bir diğer yolu ise kuponun barkodunu araştırmaktır. Genellikle bu evrede insanlar tutmuş olan başka bir kuponun barkodu ile değiştirme yaptığı için sorgulama işlemi sırasında her şey ortaya çıkıyor. Sahte kupon paylaşımı yaparak insanları dolandıran kişilerin büyük bir bölümünün vip grup adı altında kurmuş oldukları çeşitli gruplar vardır. İnsanlar bu gruplara belli bir ücret karşılığında giriş yapıyor ve paylaşılan kuponları oynuyorlar. Oynanan bu kuponlardan bazıları kazanç elde ettiriyor. Fakat elde edilen kazançlar düşük olduğu için aslında gruba girmeye de gerek kalmıyor. Birçok kişinin bu noktada şikayetçi olduğunu görebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.